Agjencia Zhurnal.mk.

Pas vetëm 11 minutash lojë, Roma tundë rrjetën e Juventusit

Roma ka kaluar në epërsi ndaj Juventusi në ndeshjen që po luhet në kuadër të javës së 21-të në Serie A.

 

Pas vetëm 11 minutash lojë, Giallorossët shënuan golin e parë të derbit ndaj Zonjës së Vjetër në stadiumin ‘Olimpico’.

Nga një hakrim prej goditjes nga këndi, Tammy Abraham arriti të tundte rrjetën e portës mysafire, për të zhbllokuar sfidën.

Ky ishte goli i tetë për sulmuesin anglez deri më tani te Roma në këtë edicion te Serie A, ndërsa ka edhe tre asistime. 

Related posts

Jose Mourinho e këshillon Granit Xhakën, pasi futbollisti shqiptar u infektua me COVID-19: Merre vaksinën dhe je i sigurt

D V

Trajnerët të mirë, por që aktualisht janë pa klub – emra të njohur si Zidane, Conte e Valverde

D V

Roma arrin marrëveshje me Gladbachun për Denis Zakarian

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More