Agjencia Zhurnal.mk.

Pas skandalit, Kim Kardashian refuzon ofertën e Balenciagas për vitin 2023

Kim Kardashian thuhet se hodhi poshtë një marrëveshje të vitit 2023 me Balenciagan pasi njoftoi se po “rivlerësonte” partneritetin e saj me shtëpinë e modës pas skandalit të tyre të reklamave BDSM.

Sipas TMZ, marka iu afrua Kardashian me ofertën përpara se të dilnin imazhet e diskutueshme – por ajo e refuzoi pak pasi filloi reagimi.

Ylli televiziv, 42 vjeçare, hoqi gjithashtu veshjet e shumta të Balenciagas që po planifikonte të vishte në ngjarjet e ardhshme dhe tashmë ka kontaktuar me stilistë të tjerë.

Vendimi i Kardashian për të hequr dorë nga fushata erdhi disa ditë përpara se ajo të denonconte markën, duke thënë se ajo ishte “e tronditur nga imazhet shqetësuese”.

“Kam qenë e qetë për ditët e fundit, jo sepse nuk kam qenë e neveritur dhe e indinjuar nga fushatat e fundit të Balenciagas, por sepse doja një mundësi për të folur me ekipin e tyre për të kuptuar vetë se si mund të kishte ndodhur kjo”, postoi Kardashian në Twitter të hënën.

“Si nënë e katër fëmijëve, jam tronditur nga imazhet shqetësuese. Siguria e fëmijëve duhet të mbahet me respektin më të lartë dhe çdo përpjekje për të normalizuar abuzimin e fëmijëve të çfarëdo lloji nuk duhet të ketë vend në shoqërinë tonë”.

Shumë të famshëm të tjerë përfshirë motrën e Kardashian, Kylie Jenner, kanë folur kundër markës luksoze.

Që atëherë, Balenciaga ka kërkuar falje disa herë dhe ka tërhequr fushatën.

Shtëpia e modës ka kërkuar falje për imazhet shqetësuese të reklamave.

Ata kanë ngritur një padi prej 25 milionë dollarësh kundër “palës së tretë” që krijoi imazhet.

Related posts

Ermal Fejzullahu rrëfen sfidën e ankthit: Kam qenë tek psikologu, psikologu është për njerëzit

Lea Muslija

Nora Istrefi sjell fotosesion unik, duket tërë shkëlqim në fustan të bardhë

D V

Dhurata Dora dhe Noizy arrijnë më shumë se 4 milionë klikime me “Mi Amor”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More