Agjencia Zhurnal.mk.

Pas rastit të Ëmblës, paralajmërohet shoqatë për persona me Down Syndrome që do të mbajë emrin e saj

Shkup, 6 shkurt – Babai i Ëmblës, Ilir Ademi përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se në Gostivar do të formohet një shoqatë për mbrojtjen e të drejtave të personave me nevoja të veçanta të diagnostikuar me Down Syndrome, përcjell TV21. Ademi thotë se shoqata do të mbaj emrin e Ëmbla.

 

“Të nderuar përkrahës, së shpejti do të formohet shoqata me emrin ËMBLA që do të ketë për qëllim mbrojtjen e kësaj kategorie të fëmijëve dhe personave me DOWN SYNDROME në Gostivar. Logoja e shoqatës do të jetë vajza tonë Ëmbla”, ka shkruar mes tjerash Ademi.

Related posts

Shkolla fillore “Vëllezërit Milladinov” në Strugë do të rinovohet plotësisht me mbështetje nga MASH-i

Xh M

Kompania “DHL Ekspres Maqedoni” ka zgjeruar flotën e saj me aeroplanë Boeing 737-400SF

D V

Çfarë ndikimi mund të ketë Samiti i NATO-s në Madrid, për kontestin mes Shkupit dhe Sofjes?

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More