Agjencia Zhurnal.mk.

Pas problemeve shëndetësore, Madonna ka nisur fshehurazi provat për turneun e ri botëror “Celebration”

Sipas një raporti të ri, Madonna ka punësuar fshehurazi një arenë në Mbretërinë e Bashkuar teksa po bën prova për turneun e saj të ardhshëm “Celebration”.

Këngëtarja legjendare, 64 vjeçe, u shpërnda në ambientet e AO të Manchesterit për disa ‘prova intensive të minutës së fundit’ për t’u siguruar që çdo gjë të shkojë sipas planit.

E bashkuar me kërcimtarët mbështetës, Madonna dhe ekipi i saj do të përgatiten për natën e saj të parë në O2 Arena të Londrës më 14 tetor.

Ajo do të ketë më pak se 48 orë deri në kohën e shfaqjes pasi të ketë akses në O2 për shkak të turneut të Blink 182, ndërsa zakonisht do të praktikonte gjithë javën më parë.

Një burim i tha The Sun: “Turneu i Madonnas do të jetë epik. Ajo tani është e mbyllur në ditët e plota provash, disa prej të cilave janë 12 orë”.

“Skena është më e përpunuara që ajo ka marrë ndonjëherë”, shtuan ata.

Turneu është një festë e karrierës së saj rekorde, kështu që çdo gjë duhet të jetë perfekte.

Më parë, ajo kishte marrë përsipër Nassau Coliseum në New York për t’u përgatitur për turneun global.

Kjo vjen pasi u raportua se Madonna thuhet se do të zhvillojë turneun e saj të ardhshëm “Celebration” me një ritëm më të ngadaltë’ pas një shqetësimi serioz shëndetësor në qershor.

Kohët e fundit, Beyonce ka kaluar rekordin e këngëtares për turneun me fitime më të larta të një artiste femër, pasi shfaqjet e saj të turneut “Renaissance” thyen shifrat e mbajtura më parë nga “Sticky & Sweet” i Madonnas në 2008.

Madonna u detyrua të shtynte shfaqjet e saj pasi po trajtohej për goditje akut septik, por zyrtarisht rifilloi provat në gusht.

Një burim tha për The Mirror se ajo po i merr gjërat ‘me ritëm më të ngadaltë’ dhe se ka ‘marrë mësime boksi’ – falë të dashurit të saj të ri Josh Popper, 29 vjeç – si dhe joga dhe injeksione javore vitaminash për të ndihmuar shërimin.

Beyonce deri më tani ka grumbulluar 346 milionë funte nga datat e turneut të saj pas një shfaqjeje tjetër të shitur në stadiumin SoFi në Inglewood, Kaliforni.

Madonna kishte mbajtur rekordin me turneun e saj “Sticky & Sweet” prej 324 milionë funtesh, i cili u zhvillua për 85 koncerte nga 2008 deri në 2009.

Beyonce publikoi “Renaissance”, albumin e saj të shtatë në studio që përmban këngën hit “Break My Soul”, në korrik 2022.

“Renaissance” fitoi çmimin “Grammy” për albumin më të mirë ‘vallëzimi/elektronik’ në shkurt.

Turneu i fundit solo i Beyonce ishte “Formation World Tour” në 2016 për të mbështetur albumin e saj të gjashtë, “Lemonade” – në 2018 ajo shkoi në turneun “On The Run” me bashkëshortin e saj, Jay-Z.

Rekordet e Madonna dhe Beyonce mund të thyhen nga Taylor Swift, e cila filloi turneun e saj “Era’s” në mars, me 146 shfaqje në pesë kontinente, që përfundon në Rogers Center të Vankuverit në nëntor 2024.

Përgatitjet e Madonass për turne vijnë pasi asaj iu dha një injeksion i drogës Narcan – që përdoret zakonisht për të rikthyer mbidozat e dyshuara të drogës – për të luftuar shokun akut septik përpara se të dërgohej me urgjencë në spital, raportoi Radar Online.

Sepsis është një gjendje kërcënuese për jetën e shkaktuar kur trupi lëshon kimikate për të luftuar një infeksion. Këto kimikate dëmtojnë indet dhe organet e trupit dhe mund të çojnë në tronditje, dështim të organeve dhe vdekje.

Madonna u dërgua me urgjencë në ICU dhe u intubua pasi u gjet e rrëzuar në dyshemenë e apartamentit të saj në New York më 24 qershor.

Related posts

Edona James flet pa doreza, u tregon banorëve momente intime nga një rast që i ndodhi pas ndërhyrjes në hundë

D V

Nora Istrefi paralajmëron bashkëpunimin me Eli Malajn

D V

Will Smith reflekton mbi gabimet e të kaluarës: Fama është një përbindësh

D V