Agjencia Zhurnal.mk.

Pas ndeshjes me Tottenhamin, një Klopp i zemëruar iu afrua gjyqtarit Tierney që ta sqaronte situatën

Jurgen Klopp u zemërua me gjyqtarin Paul Tierney pas barazimit të Liverpoolit me Tottenham Hotspur të dielën në mbrëmje, pas dy vendimeve të diskutueshme.

 

Barazimi 2-2 në stadiumin e Tottenham Hotspur kishte të gjitha, por jo edhe një referim korrekt, kështu së paku vlerësojnë lojtarët dhe trajnerët e të dyja ekipeve.

Në pjesën e parë, mysafirët ishin të acaruar, veçanërisht pasi Harry Kane shmangi disi një karton të kuq për një ndërhyrje të pamatur ndaj Andrew Robertson.

Klopp u acaruar edhe më shumë kur Diogo Jota u duk se u rrëzuar brenda zonës nga Emerson Royal, por Tierney nuk sinjalizoi për penallti.

Gjermani mori një karton të verdhë për protesta dhe pas ndeshjes iu drejtuar gjyqtarit për vendimet kontroverse që kishte marrë gjatë ndeshjes.

Klopp gjithashtu mund të dëgjohet duke u ankuar te Tierney se ai ‘nuk ka luajtur kurrë futboll’, në intervistën e tij pas ndeshjes dhe ish-trajneri i Borussia Dortmund përsëriti ankesën.

54-vjeçari shpjegoi se ishte për shkak të gjyqtarit që pretendonte se Jota ishte rrëzuar në zonë sepse donte të kishte kontakt me Emerson për të fituar një penallti.

Ky ishte në thelb një pretendim që sulmuesi portugez po përpiqej të mashtronte, kur në realitet ai po përpiqej të bënte një goditje kur mbrojtësi i krahut u përplas me të.

Trajneri i Liverpoolit mund ta konsiderojë veten pak me fat që nuk iu dha një karton i kuq për incidentin dhe disa do të argumentonin se e verdha gjatë lojës mund të kishte qenë e kuqe. 

Related posts

Përfundoi me sukses Turneu Ndërkombëtar i Volejbollit në Rërë i organizuar nga Universiteti i Tetovës

D V

Trofetë më të shtrenjtë të futbollit në botë

D V

Askush si Barcelona, vaksinon gati 100 për qind të lojtarëve dhe stafit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More