Agjencia Zhurnal.mk.

Pas lidhjeve të dështuara, Kim Kardashian kërkon partneri i ardhshëm i saj të jetë avokat apo mjek

Ylli televiziv, Kim Kardashian bëri shaka duke thënë se “duhet të takojë një mjek apo avokat” teksa foli për planet e saj të ardhshme për lidhje romantike gjatë një paraqitjeje në “The Late Late Show” me James Corden të mërkurën mbrëma (14 shtator).

41-vjeçarja, u nda nga komediani Pete Davidson, 28 vjeç, muajin e kaluar pas nëntë muajsh së bashku, por ajo insistoi se është ‘e lumtur beqare’ dhe ‘nuk po kërkon’ për një dashuri të re.

 

Kim – e cila ishte e martuar tre herë – pranoi se zgjedhjet e saj romantike “me sa duket nuk funksionojnë” dhe ajo do të donte të hiqte dorë nga skena e takimeve me të famshëm të profilit të lartë për një mashkull në një fushë profesionale, shkruan DailyMail.

“Ndihem sikur duhet të bëj diçka si të shkoj në vende të ndryshme. Është e qartë se ajo që po bëj nuk po funksionon. Kështu që nuk e di, ndoshta do të doja të shkoj në një spital dhe të takoj një mjek. Një studio ligjore”, u shpreh Kim.

Marrëdhënia e yllit me komediani e “Saturday Night Live”, Pete ishte romanca e saj e parë pasi martesa e saj shtatëvjeçare me reperin Kanye West, 45 vjeç, përfundoi në shkurt 2021.

Duke treguar se vëmendja e saj është në studimet e saj aktuale në fakultetin e drejtësisë, Kim tha: “Unë thjesht dua të qetësohem për pak. Mendoj se më duhet pak kohë për veten time dhe për t’u fokusuar, të mbaroj shkollën, e gjithë këtë”.

Por sapo të jetë gati të rifillojë jetën e saj romantike, Kim tha se ndoshta nuk do të mbështetej në një aplikacion takimesh ose rrugë që ka përdorur në të kaluarën për të gjetur dashurinë.

“Unë mendoj se rruga ime e ardhshme do të ndodhë, ndihem sikur duhet të bëj diçka, të shkoj në vende të ndryshme. Është e qartë se ajo që po bëj nuk po funksionon”, tha tutje ajo.

“Pra, nuk e di, ndoshta do të doja të shkoja në një spital dhe të takoj një mjek. Një firmë ligjore. Unë mendoj se do të jetë shkencëtar, neuroshkencëtar, biokimist, doktor, avokat, kjo është ndoshta ajo që unë parashikoj në të ardhmen”, u shpreh Kim.

Komentet e Kimit për jetën e saj private vijnë pasi një burim E!News tha se ylli ishte ‘gati për takim’ sërish, por me ‘personin e duhur që kupton jetën e saj’.

Ajo dhe Pete thuhet se u ndan për shkak të orareve të tyre të ngjeshur dhe të vështira të punës.

Për paraqitjen e saj në The Late Late Show, Kim mahniti me një fustan futuristik argjendi pa rripa me një prerje të guximshme në pjesë e dekoltesë.

Ajo kishte aksesorë me një sërë prangash të zeza të mëdha që përputheshin me mikrofonin e lidhur në gjoks.

Kim ka katër fëmijë me ish-burrin Kanye, North, Saint, Çikago dhe Psalmi.

Por pas ndarjes së tyre, ish-çifti ka pasur disa probleme shumë publike me bashkëprindërimin – me Kanye që ndan me tërbim pamjet e ekranit të një debati të fundit të tekstit me Kim-in se ku duhet të shkojnë fëmijët e tyre në shkollë në fillim të këtij muaji.

Gjatë intervistës, Kim paralajmëroj gjithashtu sezonin e dytë të shumëpritur të serialit të saj hit Hulu, “The Kardashians”.

Sezoni i parë i shfaqjes, i cili u shfaq premierë në prill, përfundoi të ishte debutimi më i madh i platformave të transmetimit në historinë e tij.

Kim pranoi për Corden se me të vërtetë e ‘çuditi’ se sa njerëz u akorduan pavarësisht pranisë së gjatë të klanit Kardashian-Jenner në televizion.

Familja i tha lamtumirë serialit “Keeping Up With The Kardashians”, vitin e kaluar pas 14 vitesh në transmetim.

Disa muaj më vonë u zbulua se ata do të rifillonin karrierën e tyre televizive shfaqjen në Hulu në fillim të vitit 2022.

Sezoni i dytë i “The Kardashians” është planifikuar të publikohet më 22 shtator në Hulu.

Dhe së bashku me balancimin e një serie të suksesshme televizive, amësinë, bizneset dhe interesat e saj romantike, Kim është ‘në gjysmë të rrugës’ duke fituar diplomën e saj në drejtësi.

Ajo kaloi provimin e studentëve të vitit të parë të drejtësisë, të quajtur edhe ‘baby bar’, dhjetorin e kaluar pasi dështoi tre herë në dy vjet.

Kim pranoi se procesi ka qenë ‘më i vështirë’ nga sa e kishte parashikuar fillimisht.

Ajo ka qenë aq e ngarkuar për kohën mes orarit të saj të ngjeshur të punës, saqë u detyrua të ‘shkruante një ese’ gjatë rrugës për në “The Late Late Show”.

“E bëra në kompjuterin tim në sediljen e pasme, u vozita, kam një test për ese”, ka rrëfyer Kim.

“Është padyshim shumë sfiduese studimi i drejtësisë, për sa i përket kohës, sepse me fëmijët dhe unë kemi shumë gjëra që po ndodhin. Por unë e vlerësoj përvojën shumë më mirë tani”, shpjegoi ajo.

Tani për tani, sipërmarrësja është duke ‘studiuar provat dhe pronat e paluajtshme’ gjë që ajo e kupton për shkak të të qenit një pronare shtëpie.

Ajo shtoi se gjithashtu ëndërron të fillojë ‘një firmë që punëson persona të burgosur zyrtarisht për të ndihmuar punën në firmë’.

Babai i ndjerë i Kim, Robert Kardashian, të cilin ajo shpesh e përmend si frymëzuesin e saj, ishte një avokat i njohur që përfaqësoi në mënyrë të famshme OJ Simpson në gjyqin e tij të vrasjes në vitin 1994.

Related posts

Vjosa Osmani publikon video me këngën e Dua Lipës në veturë, artistja shqiptare ia shpërndan në Instagram

D V

Anëtari i TBA-së kërcënon sërish Noizyn: Kush vë dorë mbi pjesëtarët e TBA-së i ka thënë ferrit hapu

Lea Muslija

Ghetto Geasy dhe Majk paralajmërojnë projektin e ri muzikor?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More