Agjencia Zhurnal.mk.

Pas Dibrës, rivotim do të ketë edhe në Shuto Orizare

Shkup, 25 tetor – Gjykata Administrative i anuloi rezultatet nga votimi i realizuar në vendvotimin 2957/1 në Shuto Orizarë për listat e kandidatëve për zgjedhjen e kryetarit dhe për anëtarë të Këshillit të Qytetit të Shkupit dhe për kryetar dhe anëtarë të Këshillit të Komunës Shuto Orizarë. Gjykata vendosi pas padisë së Lëvizjes “Të vendosur për ndryshime” kundër vendimit të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve.

 

Ankesa e Lëvizjes “Të vendosur për ndryshime”, e udhëhequr nga PLD dhe RDM, ishte dorëzuar në KSHZ për procedurën për votim, grumbullim dhe vërtetim të rezultateve nga votimi në vendvotimin 2957/1 në Shuto Orizarë.

Për atë nëse do të rivotohet në këtë vendvotim, nga KSHZ njoftojnë se duhet ta shqyrtojnë vendimin nga Gjykata Administrative dhe të bëhet vlerësim nëse votimi eventual do të ndikojë në rezultatin e zgjedhjeve.

Paraprakisht dje, Gjykata Administrative e pranoi ankesën e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës për rezultatet nga votimi për listat për kandidatët për kryetar dhe këshilltarë të Komunës së Dibrës, për vendvotimin numër 0543, dhe aty do të bëhet rivotimi.

Related posts

Qeveria e miratoi Propozim – buxhetin për vitin 2022

Z H

Një orë pritje për hyrje dhe dalje në Tabanoc dhe Bogorodicë

Z H

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More