Agjencia Zhurnal.mk.

Partia e Selës: Zgjedhjet lokale duhet të mbahen më 17 tetor

Shkup, 20 korrik – Zgjedhjet duhet të mbahen më 17 tetor sipas Kushtetutës dhe kjo datë është propozimi ynë, thonë nga Aleanca për Shqiptarët, pasi kryeministri Zoran Zaev, sot tha se do të ishte mirë që zgjedhjet të mbaheshin më 31 tetor në mënyrë që regjistrimi të mos përkojnë me fushatën zgjedhore.

 

“Aleanca për Shqiptarët është e gatshme të fitojë zgjedhjet sa herë që ato të mbahen. Ne nuk shohim arsye themelore për shtyrjen e datës, por njoftimet për situatën me pandeminë nuk shkojnë në favor të shtyrjes së zgjedhjeve”.

“Ne gjithashtu e kuptojmë frikën e partive në pushtet që po kërkojnë mënyrë për të blerë kohë me shpresën se diçka do të ndryshojë. Ne po u themi LSDM-së dhe BDI-së që të zgjedhin datën kur dëshirojnë të humbin”, thonë nga partia e Ziadin Selës.

Related posts

Nesër takimi i parë i përbashkët i komisioneve nacionale për UNESCO të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

R Zh

Zaev: Pendarovski është korrigjuesi ynë, të mësojmë nga kritikat e tij

D V

Boris Nastov është emëruar u.d. drejtor i NP “Rrugë dhe rrugica” Shkup

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More