Agjencia Zhurnal.mk.

Parlamenti Evropian kërkon hetim për Oliver Varhelyin, dyshimet për punën e tij

Deputeti i Parlamentit Evropian, Thijs Reuten, ka bërë të ditur se si Komision i Parlamentit për Punë të Jashtme kanë kërkuar hetim mbi sjelljen e Komisionerit për Zgjerim, Oliver Varhelyi, shkruan Gazeta Express.

Siç ka shkruar holandezi Reuten, hetimet duhet të bëhen bazuar në raportet të cilat thonë se Varhelyi qëllimshëm ka minuar reformat për demokraci dhe sundtim të ligjit në vendet që synojnë anëtarësimin e në Bashkimin Evropian.,

“Komisioni i Parlamentit për Punë të Jashtme kërkon një hetim mbi sjelljen e Komisionerit për Zgjerim z. Varhelyi lidhur me raportet se ai minon qëllimisht demokracinë dhe reformat e sundimit të ligjit në vendet që synojnë anëtarësimin në BE”, ka shkruar Reuten.

Related posts

Një tërmet me magnitudë 5.8 goditi Greqinë

Xh M

Kabineti Abazoviç me 19 ministra, 4 prej tyre femra

Xh M

Vriten 10 palestinezë në sulmet ajrore izraelite ndaj Rripit të Gazës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More