Agjencia Zhurnal.mk.

Parkingjet në Tetovë fillojnë të punojnë me orar të verës

Tetovë, 3 maj – Orari i punës gjatë kohës së verës dhe mospagesa e parkimit zonë fillon prej sot në Tetovë dhe do të zgjasë deri më 30 shtator, informojnë nga ndërmarrja publike komunale për parkim të qytetit. Orari i punës gjatë verës në zonat A, B, dhe C është nga ora 07:00 deri në ora 23:00, ndërsa të shtunën nga ora 07:00 deri në ora 14:00. Të dielën dhe për festat shtetërore parkimi në zonë është falas.

 

“Luten shoferët që t’u përmbahen orarit të punës dhe rregullisht të paguajnë për shërbimet për parkim, që të shmangen situatat e pakëndshme, gjegjësisht bllokim të automjeteve dhe largimin e tyre me karrotrec. Rendin në komunikacion dhe parkimin do ta përmirësojmë vetëm me bashkëpunim të ndërsjellë”, informojnë nga NP “a” Tetovë.

INFORMATËTë nderuar qytetarë, Ju informojmë se sipas rregullores për parking, nga sot fillon koha verore e punës të…

Posted by NP "Parkingu" Tetovё / ЈП "Паркинг" Тетово" on Tuesday, May 3, 2022

Related posts

Kasami rrit rrogat e të punësuarve në Higjienën Komunale

Xh M

Urim nga Zaev për Krishtlindjet katolike: Të pranojmë mesazhet e festës dhe t’i japim dorën atyre që kanë nevojë

Redaksia

Qeveria e obligoi SEÇ-in ta azhurnojë “Agjendë: Evropa në shtëpi” më së voni deri më 22 nëntor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More