Agjencia Zhurnal.mk.

Paris Saint-Germain kërkon 220 milionë euro për Mbappen

Klubi francez, Paris Saint-Germain thuhet se ka fiksuar tashmë çmimin për sulmuesin Kylian Mbappe, i cili kërkohet me ngulm nga Real Madridi.

 

Komentet e Leonardos të mërkurën për Mbappen zbuluan shumë gjëra, përfshirë faktin se lojtari mund të shitet nëse plotësohen disa kushte.

Sidoqoftë, kjo do të thotë një ofertë shumë më të qartë sesa 160 milionë eurot që janë ofruar nga Real Madridi.

Drejtori sportiv vuri në dukje se PSG u zotua për më shumë se 160 milion euro për Mbappen kur ai u nënshkrua nga Monaco katër vjet më parë, pasi kishte shpenzuar 145 milionë euro fiks për nënshkrimin e tij në atë kohë, plus shtesa prej 35 milionë euro që duhet të shkojnë në Monaco në rast të rinovimit ose shitjes së lojtarit.

Sipas gazetës Le Parisien, për të rimarrë atë dhe për të bërë një fitim, PSG do të donte 220 milionë euro për të shitur Mbappe këtë verë.

Kjo është një shifër prej vetëm 2 milion eurosh më e ulët se rekordi botëror prej 222 milionë eurosh që PSG pagoi për të thyer klauzolën e lirimit të Neymarit nga Barcelona në vitin 2017. 

Related posts

Ervis Bici mes spektaklit fiton titullin e tretë evropian

A.S.

Formacionet zyrtare: Barca luan përballë Valencias

D V

Ndizet edhe më shumë gara, Chelsea dhe Dortmundi i bashkohen ekipeve që e duan Berardin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More