Agjencia Zhurnal.mk.

Parashikimi i motit

Shkup, 3 mars – Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla lokale.

“Në zonat malore do të ketë kushte për reshje të herëpashershme të dobëta shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 4, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 13 deri në 20 gradë”, njofton DPHM.
Nën ndikimin e valës së re të lagësht pasditen e së hënës dhe të martën do të mbajë mot i vranët dhe në disa vende me reshje shiu. Në vend të kësaj, reshjet do të jenë të dendura dhe të rrëmbyeshme me shtrëngata të rralla.

Temperatura do të ulet ditën e martë, ndërsa reshjet do të jenë kryesisht bore në male dhe në disa nga vendet më të larta.

Related posts

Qytetarët nesër e kanë lapsin në dorë me të cilin do të shkruajnë të ardhmen e tyre!

I.A

Rikthehet në politikë Hazbi Lika, i bashkangjitet Izet Mexhitit?

Xh M

Gjykata Supreme pasnesër do të mbajë seancë publike pas ankesës së babait të Vanjës kundër masës së paraburgimit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky