Agjencia Zhurnal.mk.

Paraqiten gjurmë të reja për arratisjen e Gruevskit?

Tre vite pas arratisjes së Nikolla Gruevskit, ende nuk dihet se kush e ndihmoi ish kryeministrin të largohet nga vendi dhe pa u vërejtur të shkojë në Budapest. Nga Prokuroria megjithatë kanë deklaruar se hetimet ende vazhdojnë dhe nuk janë mbyllur.

 

“Lënda lidhur me arratisjen e Gruevskit ende është aktive dhe prokurori kompetent që vepron me këtë lëndë, ndërmerr veprime për të cilat opinion do të informohet në momentin kur prokuroria do të vlerësojë se nuk do ta dëmtojnë procedurën”, anë deklaruar nga Prokuroria, transmeton Zhurnal.


Nga përgjigja mund të kuptohet se Prokroria sërish e ka aktivizuar hetimin, pasi një kohë të gjatë kishte ngecur në vendnumëro. Para ca kohe, prokurorja Villma Ruskovska deklaroi se posedon informata, por jo edhe dëshmi për të ngritur padi për rastin.

Related posts

Gjykata Administrative rrëzoi vendimin e Komisionit të Zgjedhjeve, Zhelina i mbetet Lëvizjes Besa

Redaksia

Analizë: As Maqedonia e as vendet e zhvilluara nuk mund t’ia ndalin hovin llojit “DELTA”

Z H

Drita Islami risi e freskët ne garën për këshill të qytetit të Shupit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More