Agjencia Zhurnal.mk.

Parandalohet kontrabandimi i mallrave për konsum të gjerë në kufirin e Bllacës

Shkup, 2 qershor –Në vendkalimin kufitar “Bllace e Poshtme” dje nëpunësit policor kanë kryer kontroll në dy automjete transportuese dhe kanë ndalur katër shtetas kosovar, sepse në automjete është gjetur sasi e madhe e mallrave për konsum të gjërë pa dokumente të nevojshme.

Siç njoftuan nga MPB, dje në orën 14:15 është kryer bastisje në automjetin “folksvagen bora”, me targa të Kosovës, i drejtuar nga R.S.(30), në të cilën bashkëshofer ka qenë A.T.(31), të dy nga Kosova. Gjatë kontrollit të automjetit, në pjesën gomës rezerve është gjetur mall për konsum të gjërë pa dokumentacion.

Në orën 15:20, sërish është kryer kontroll edhe në automjetin “folksvagen golf” gjithashtu me targa të Kosovës, i drejtuar nga Q.C.(23) në të cilën bashkëshofer ka qenë G.I.(29) nga Kosova. Gjatë bastisjes është konstatuar se automjeti është ngarkuar me mall për konsum të gjërë pa dokumente.

Nga MPB theksojnë se për ngjarjen është njoftuar Prokurori Publik, në drejtim të të cilit personat dhe sendet i janë dorëzuar doganierëve për procedurë të mëtejshme

Related posts

Vritet një grua dhe plagoset një burrë në Ferizaj

D V

Arrestohen katër hajdutë, me veturën e vjedhur “Yugo” kishin kryer vjedhje të rënda

Xh M

Babai kanos me thikë vajzën adoleshente në Lushnjë, arrestohet nga policia

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy