Agjencia Zhurnal.mk.

Paralajmërim afere: Meshkujt zbulojnë arsyen pse i tradhtojnë partneret… dhe nuk është se iu bëheni ‘bajat’

Meshkujt kanë zbuluar arsyen e vërtet se përse i tradhtojnë të dashurat apo gratë, dhe nuk është ajo çfarë shumica e grave e kanë pritur

 

Shumë njerëz supozojnë se tradhtarët e kryejnë aktin vetëm se janë mërzitur me lidhjen e tyre, por kjo nuk është arsyeja e vërtetë për shumë meshkuj!

Në fakt, duket se mërzia në lidhje nuk është as në mesin e top tri arsyeve se pse tradhtarët kërkojnë dikë tjetër për seks.

Sipas “Superdrug Online Doctor”, arsyeja më e zakonshme se përse meshkujt tradhtojnë është e thjeshtë: personi tjetër është thjesht seksi!

Një anketim tronditës me mbi 2,000 tradhtarë, ka treguar se meshkujt evropianë nuk mund t’i rezistojnë joshjes së një personi tjetër.

Sidoqoftë, arsyeja e dytë më e zakonshme se përse meshkujt tradhtojnë ka qenë gjendja emocionale, ku meshkujt kanë raportuar se kishin vendosur të tradhtonin pasi që personi tjetër kishte qenë aty për të!

Kjo arsye është e njëjtë me arsyetimin primar të grave evropiane, ku kanë raportuar se arsyeja e parë se përse tradhtojnë është se partneri i tyre nuk u kushton mjaftueshëm vëmendje. 

Related posts

Këto katër shenja të horoskopit do të jenë më të lumturat deri në fund të vitit: Verifikoni nëse jeni ndër ata

Lea Muslija

Nuk ua falë as edhe një cent, shoferi japonez i trenit dënohet për 50 cent nga punëdhënësi – ai ngrit padi ndaj tij

D V

Çfarë duhet të dini për përdorimin e multivitaminave

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More