Agjencia Zhurnal.mk.

Paradite me diell, pasdite mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm dhe vetëtima

Shkup, 6 korrik – Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me temperatura të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë zhvillim lokal të vranësirave të paqëndrueshme me shi të rrëmbyeshëm dhe vetëtima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 20, ndërsa ajo maksimale prej 27 deri në 34 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë tetë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite në disa pjesë të fiushëgropës do të ketë zhvillim të vranësirave të paqëndrueshme të shoqëruara me shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 32 gradë Celsius.

Sipas DPHM-së, të premten do të ketë dukuri të izoluar të jostabilitetit afatshkurtër. Në ditët e fundjavës do të fryejë erë përkohësisht e përforcuar përgjatë Vardarit dhe pjesët lindore nga drejtimi verior (mbi 60 kilometra në orë) që kushtëzon uljen e temperaturave të ditës. Nga e hëna temperaturat e ditës do të jenë në rritje.

Related posts

Më ftohtë dhe më së shumti borë në Kodër të Diellit

D V

Këshilli i 30-të ministror i OSBE-së në Shkup (drejtpërdrejt)

D V

Aeroplani i Lavrovit ka ardhur në Shkup përmes Turqisë dhe Greqisë, Bullgaria nuk ka lejuar fluturimin për shkak të Zaharovës

D V