Agjencia Zhurnal.mk.

“Paqe” në “Goodison Park” – Evertoni dhe Liverpooli ndajnë pikët

Ka përfunduar pa gola ndeshja në mes të Evertonit dhe Liverpoolit, në kuadër të xhiros së gjashtë në Premier League.

Ndonëse pati shumë mundësi nga të dyja palët, rezultati nuk ndryshoi për 90’ minuta.

Evertoni arriti të shënojë në pjesën e dytë, me anë të Coady, por goli u anulua për pozicion jashtë loje.

Në anën tjetër, Liverpooli pati mundësi që ta mbyllë dilemën e fituesit me anë të Salah që goditi shtyllën afër fundit të ndeshjes.

Si përfundim, të dyja skuadrat ndajnë pikët, për t’i kërkuar fitoret në xhirot e ardhshme. 

Related posts

Real Madrid tani ka 200 milionë euro që i kurseu për Mbappen – kë mund ta blejë me ato para?

D V

Sot kthehet Liga e Kampionëve, tetë ndeshje në orar – spikat takimi Man City-PSG

D V

Dele Allit i kërkohet pensionimi nga futbolli në moshën 25 vjeçe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More