Agjencia Zhurnal.mk.

Panovski: Pse të vaksinohen personat në periudhën kur mbrojtja natyrore është më e shprehur

Shkup, 22 gusht – Mjeku Nikolla Panovski në “Facebook” pyeti ekspertët në të cilët thirrjet Ministria e Shëndetësisë se pse personat me antitrupa duhet të vaksinoen në periudhën kur mbrojtja e tyre natyrore është më e shprehur.

 

“Kjo është nga viti i dytë në mjekësi. Çdo student e din, le të përgjigjen ekspertët te të cilët thirret Ministeria e Shëndetësisë. Antitrupat janë me linjë të zezë, 12 muaj mbesin lartë. Ju i çoni ta vaksinhen. Pse i vaksinoni në periudhën kur mbrojtja e tyre natyrore është më e shprehur”, shkruan Panovski.

Ministri Filipçe thotë se janë të qarta rekomandimet se imuniteti naturore pas sëmundjes zvogëlohet dhe se vaksina zgjat më shumë.

Ndryshe, në Maqedoni ditëve të fundit në Maqedoni ka pasur mbi 1000 raste në ditë dhe me dhjetëra të vdekur nga virusi COVID-19.

Related posts

Situata e subjekteve afariste më e favorshme si vitin e kaluar, pritet numri i të punësuarve të rritet

Z.H

Për hyrje dhe dalje nga vendi pritet deri në një orë

Xh M

Ringjallen shpresat për negociatat me Bullgarinë, Zaev sërish përmend dhjetorin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More