Agjencia Zhurnal.mk.

Panovski: Mos i keqtrajtoni personat që kanë qenë të infektuar me coronavirus

Shkup, 7 tetor – Mikrobiologu Nikolla Panovski tha se personave që kanë qenë të infektuar duhet t’u jepet afat prej 12 muajve që të vaksinohen.

 

“Mos i keqtrajtoni të infektuarit, jepni certifikatë”, u shpreh Panovski.

Ai tha se se deri tani, për 18 muaj që nga fillimi i pandemisë kanë humbur 5 persona që kanë qenë më herët të infektuar, ndërsa për gjashtë muaj nga vaksinimi, kanë humbur jetën 200 persona të vaksinuar.

“Ministër Filipçe dhe kryeministër Zaev, a besoni se vaksinimi mbron më shumë nga infektimi natyror? Kërkoni falje dhe ndryshoni ekspertët”, u shpreh Panovski.

Related posts

Pendarovski: Në Vitin 2022 me shpresë dhe besim të ndërtojmë shoqëri prosperuese

Z H

Analistët flasin në Top Chanel për zgjedhjet në Maqedoni: Artan Grubi figura më tragjike në Maqedoni!

Redaksia

Bieber: Për momentin është në interesin e Maqedonisë që të ketë qeveri efektive

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More