Agjencia Zhurnal.mk.

Panair i mjaltit në sheshin “Maqedonia” në Shkup

Shkup, 4 nëntor – Në sheshin “Maqedonia” në Shkup nga sot deri të dielën do të mbahet “Panairi i katërt i bletarisë së Maqedonisë”, ku pritet që bletarët nga i gjithë vendi t’i prezantojnë produktet e tyre.

 

Patron i ngjarjes është Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, ndërsa nikoqir është Qyteti i Shkupit. Ngjarja organizohet nga Federata e bletarisë së Maqedonisë.

Siç informojnë nga FBM, pritet që panairin ta hapë ministri i Bujqësisë, Lupço Nikollovski.

Related posts

Grupi punues për zgjerim në vizitë në Maqedoninë e Veriut

Z.H

Nuk ka paga më të larta për mjekët, do të shqyrtohet model i ri për pagesë

Z.H

Detaje për stervitjen e NATO-s në Strugë dhe Ohër

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More