Agjencia Zhurnal.mk.

Pamje me dron tregojnë shkatërrimin e Mariupol

Fotografitë e shkrepura nga ajri nga regjimenti ukrainas Azov, tregojnë pasojat e sulmeve ruse në Mariupol.

 

Autoritetet lokale thonë se pothuajse çdo ndërtesë është shkatërruar nga sulmet ruse në këtë qytet port.

Në anën tjetër, kryetari i qytetit ka bërë të ditur se rreth 20 mijë civilë janë vrarë, që nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë.

Ndryshe ky qytet prej fillimit të luftës ka qenë i rrethuar nga forcat ruset, dhe për asnjë moment nuk ka pushuar nga granatimet.

Related posts

Dy burra bartën kufomën e një burri në një zyrë postare në Irlandë për të marrë pensionin e tij

D V

Irani ndërton elektranë të re bërthamore

Xh M

Naruhito do të marrë pjesë në varrimin e Elizabeta II

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More