Agjencia Zhurnal.mk.

Paloka përjashtohet 40 ditë nga Kuvendi, masa më e ashpër deri më tani

Sekretariati i Etikës ka vendosur të dënojë me 40 ditë përjashtim Edi Palokën dhe me 20 ditë Petrit Dodën. Masa për Palokën është më e ashpra e vendosur deri më tani, pas tensioneve në seancën plenare të ditës së djeshme.

Paloka Edi Paloka dogji rregulloren e Kushtetues dhe ia hodhi kryetares së Kuvendit Lindita Nikollës. Ndërkohë Petrit Doda pati një përplasje me fjalë me fjalë Enkelejd Alibeaj, i cili qëndronte i ulur në karrigen e tij.

Masat vijnë pas kërkesës së Partisë Socialiste për dënimin e dy deputetëve demokratë.

Mazhoranca kaloi e vetme në Kuvend projektligjet ditën e djeshme, përveç ‘Lojërave të Fatit’ që u hoqën nga rendi i ditës.

Related posts

Ka dëmtime në mushkëri, deputeti socialist Bujar Çela pritet të hyjë në sallë për ndërhyrje kirurgjikale

Xh M

Shpërthim i fortë në Lushnjë, dy të vdekur dhe shtatë të plagosur, mes tyre deputeti Bujar Çela

Xh M

Shpërthim masiv në Lushnje të Shqipërisë, 1 i vdekur dhe 8 të plagosur

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy