Agjencia Zhurnal.mk.

Palapeta të shëndetshme me tërshërë për mëngjes

Një mëngjes i shëndetshëm dhe me vlera ushqyese është çelësi për një ditë të mirë dhe produktive

 

Kjo është arsyeja se përse çdo shujtë nuk duhet të jetë vetëm e shijshme, por edhe e shëndetshme.

Ndërkaq, zgjidhja më e mirë për një mëngjes të shëndetshëm janë palapetat me tërshërë.

Përbërësit:

  • Një vezë
  • Një të bardhë të vezës
  • Tri lugë gjelle tërshërë të mbështjellë
  • Tri lugë gjelle qumësht
  • Pluhur të kakaos (nëse dëshironi të bëni palapeta çokollate)

Përgatitja:

  1. Kombinoni të gjithë përbërësit dhe përzieni mirë.
  2. Palapetat mund t’i gatuani me apo pa vaj. Vendoseni brumin në tigan, mbulojeni me kapak dhe gatuajeni derisa secila anë e palapetës ka marrë ngjyrë kafe.
  3. Palapetat shërbeni me çfarëdo kombinimi që keni dëshirë. Mund ta shërbeni atë me banane dhe kiwi!

Related posts

Mish pule i shijshëm në salcë spinaqi dhe limon! Gatim çfarë nuk e keni provuar më parë

D V

Nëse jeni adhurues i shpagetave, duhet ta provoni këtë: Carbonara, sipas recetës së Gordon Ramsey!

D V

I mbani mend gurabijat 10 lekëshe, ja si t’i bëni njëlloj si dikur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More