Agjencia Zhurnal.mk.

Padi penale për një çift nga Dibra, detyruan me dhunë fëmiun e tyre të kërkojë lëmoshë

Më datën 11.03.2022, Departamenti për Asgjësimin e Krimit të Organizuar dhe Serioz, Sektori për Hetime Kriminalistike-Njësiti Nacional për Asgjësimin e Kontrabandës me Migrantë dhe Tregti me Njerëz deri te Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit parashtroi kallëzim penal kundër R.N. (25) dhe M.N. (29) të dy nga Dibra, ndryshe në lidhje martesore, për veprën e kryer penale ”tregti me fëmijë” e paraparë dhe e dënueshme sipas nenit 418-g paragrafi 2 të Kodit Penal të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

 

Sipas denoncimit, fëmiu i mitur ka qenë i ekspozuar kërkim lëmoshës dhe dhunës fizike. Gjatë ditës së sotme të denoncuarit do të dërgohen para Gjykatësit në procedurë paraprake.

Related posts

Sulmohet një grua në Çair

D V

I vihet flaka zyrës së drejtorit të konviktit “Pellagonia”

Z.H

Maqedoni: 115 gjoba për tejkalim shpejtësie

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More