Agjencia Zhurnal.mk.

Pacolli: Mos rrini duarkryq, dilni votoni

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli votoi në shkollën fillore “Shkëndija”, në Hajvali prej ku bëri thirrje që qytetarët të mos rrinë duarkryq, por të dalin të votojnë.

 

Sipas tij duke votuar krijohen kushte të mira dhe dinjitoze për jetë.

“Sot është një ditë e mbarë duke edhe koha është e mirë një fillim i mirë kisha dashur që qytetarët e Kosovës çdo kund ku gjenden të mundohen dhe të shkojnë tek vendvotimi dhe të votojnë mos të rrinë duarkryq dhe me prit prej ardhmërisë. Ardhmëria është në duart tona ne me votën tonë krijojmë kushte më të mira kushte demokratike, kushte dinjitoze për jetë. Prandaj, vota është e rëndësishme dhe ftoj qytetarët masovisht të dalin dhe te votojnë”, tha ai.

Related posts

Me kërkesë të AKI-së, Kosova shpalli persona non grata rusët t dhe Alexey Krivosheev

D V

Gazsjellësi, Haradinaj: Justifikimet banale të Qeverisë për refuzimin e këtij projekti janë shkurtpamëse dhe sabotim i orientimeve properëndimore

D V

Kosova dhe Serbia diskutojnë marrëveshjet e deritanishme më 16 nëntor në Bruksel

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More