Agjencia Zhurnal.mk.

Pacienti ndezi cigare në dhomën me oksigjen, parandalohet tragjedia në Klinikën në Shkup

Shkup, 26 dhjetor – Ministria e Shëndetësisë informoi se sonte në Klinikën e Pulmologjisë në Shkup, një pacient i vendosur në dhomën për mbështetje të oksigjenit, ka nxjerrë maskën përmes së cilës po merrte oksigjen dhe ka ndezur një cigare.

Për shkak të rrjedhjes së oksigjenit në dhomë ka rënë zjarr dhe pacienti ka pësuar djegie të lehta në fytyrë dhe gjoks.

Stafi mjekësor kujdestar ka reaguar me shpejtësi, furnizimi me oksigjen është ndërprerë në kohë, gjë që ka parandaluar një shpërthim. Rasti është raportuar në polici nga Klinika, ndërsa pacienti i lënduar që ka shkaktuar zjarrin nuk ka lëndime me rrezik për jetën.

Nga zjarri nuk ka persona të lënduar, ndërsa nga dhoma e spitalit është dëmtuar një pjesë e vogël e dyshemesë.

Related posts

Sanksionohen 32 shoferë të autobusëve të cilët kryejnë transport publik të udhëtarëve

Z.H

Sllaveski: Çmimi i derivateve është dashur të korrigjohet përmes akcizës

Redaksia

6 vite nga deklarata e Tiranës, Rama do të mbledh përsëri në tavolinë liderët shqiptar

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More