Agjencia Zhurnal.mk.

“Pa vend” nominohet edhe në “European Short Film 2021”

Në edicionin e 34-të të “European Film Awards” që do të mbahet më 11 dhjetor, Akademia Evropiane e Filmit ka shpallur nominimet për kategorinë e çmimeve “EUROPEAN SHORT FILM 2021”.

 

“Pa vend”, “Bella”, “Easter Eggs”, “In Flow of Words”, “My uncle tudor nanu tudor”, janë filmat e nominuar në këtë kategori.

Programi i filmit të shkurtër organizohet nga Akademia Evropiane e Filmit në bashkëpunim me një sërë festivalesh filmi në të gjithë Evropën.

Në secilin prej këtyre festivaleve, një juri e pavarur prezanton një nga filmat e shkurtër evropianë në konkurrencë me një kandidaturë në kategorinë e filmit të shkurtër të Çmimeve të Filmit Evropian.

Pesë filmat e fundit të shkurtër u nominuan nga lista përfundimtare nga festivalet pjesëmarrëse.

Tani, më shumë se 4,100 anëtarë të Akademisë Evropiane të Filmit – profesionistë të filmit nga e gjithë Evropa – do të votojnë për fituesin e përgjithshëm që do të prezantohet në Ceremoninë e 34-të të Çmimeve Evropiane të Filmit.

Related posts

Akademiku dhe shkrimtari Ismail Kadare vlerësohet për punën dhe rolin e tij

D V

Tiranës i rikthehet Panairi i Librit me më pak botues e masa anti-COVID

D V

‘Mbajeni frymën’ – arrin paraqitja e shkurtër për “Don’t Breathe 2”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More