Agjencia Zhurnal.mk.

Pa ujë një pjesë e disa rrugëve në Hasanbeg dhe Stajkovc

Shkup, 15 nëntor – Ndërprerje të furnizimit me ujë nesër prej orës 09:00 do të kenë shfrytëzuesit e rrugëve “Fushtanska”, “Juzhnomoravski brigadi”, “Zheglane”, “Sreqko Puzhalka”, fshati Stajkovc dhe me shtypje të zvogëluar  lagjja Hasanbeg.

 

Siç kumtoi NP “Ujësjellës dhe kanalizim”-Shkup, ndërprerja bëhet për shkak të ndërrimit të dy mbyllësve nga F-125 mm, në rr. “Fashtanska” nr.94 në lagjen Hasanbeg.

Shfrytëzuesit do të mbesin pa ujë deri në përfundim të intervenimit.

Related posts

Ziadin Sela mbledh këshilltarët dhe deputetët e Tetovës, shqyrton hapat e mëtejme

N E

U refuzua ankesa e gjykatëses Sofija Laliçiq në vendimin për shkarkimin e saj

R Zh

Kryetari i ardhshëm i Komunës së Tetovës duhet të ketë prioritet problemet bazike të qytetarëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More