Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani: VMRO/ASH-AAA koalicion nga nevoja për pushtet, rrezikojnë Kërçovën dhe Bërvenicën

Shkup, 22 tetor – Bujar Osmani nga Bashkimit Demokratik për Integrim në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 gradë” në Alsat e ka quajtur bashkëpunimin mes VMRO-DPMNE-së dhe Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës si joparimorë. Sipas tij ky bashkëpunim është bërë nga “frustracionet dhe nevojë për pushtet”.

 

“Ky koalicion tani po reflektohet në mbështetje të kandidatit të VMRO-DPMNE-së nga Aleanca për Shqiptarët në Kërçovë, karshi kandidatit të BDI-së, tjetra në Bërvenicë, karshi një kandidati të pavarur”, deklaroi mes tjerash Osmani./alsat.mk/

Related posts

Kryetari i komunës së Sarajit me informacionin të rëndësishëm për qytetarët

R Zh

Editorial/ Pushteti qendror dhe ai lokal në test bashkëpunimi, a do të ketë obstruksione nga Qeveria?

N E

Në Shkup nesër regjim i ndryshuar i komunikacionit për shkak të marshit protestues

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More