Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani uron presidentin e Indonezisë

Presidentja Vjosa Osmani e ka uruar Prabowo Subianton për zgjedhjen e tij si president i Indonezisë. Osmani përmes një postimi në platformën X, ka shkruar që shpreson që të zgjerohet bashkëpunimi mes dy vendeve.

“E përgëzoj presidentin e zgjedhur Prabowo Subianto për fitoren e tij zgjedhore. Shpresoj se presidenca e tij do të kontribuojë në mirëqenien e qytetarëve indonezianë dhe do të ofrojë një mundësi për bashkëpunim të zgjeruar midis vendeve tona”, ka shkruar presidentja Osmani.

Related posts

Ministri i Mbrojtjes ngre shqetësime mbi tensionet Kosovë-Serbi

Xh M

Bora zbardhi Strazhën

Xh M

Një person gjendet pa shenja jete në Batllavë të Podujevës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky