Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani: Të mbijetuarit brenda 2 ditëve do të transferohen në Shkup

Shkup, 23 nëntor – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani shprehu u falënderim për reagimin e shpejtë autoriteteve shëndetësore bullgare.

 

Siç deklaroi Osmani pas vizitës në spitalin Pirogov në Sofje, të gjithë shtatë të hospitalizuarit të cilët i mbijetuan fatkeqësisë me autobus në kohë janë trajtuar dhe stabilizuar. Pritet për një ose dy ditë të transferohen në Shkup.

“Ka pasur reagim të shpejtë nga autoritetet shëndetësore bullgare. Të gjithë pacientët janë përkujdesur në kohë, u është dhënë ndihma e parë mjekësore, të gjithë janë stabilizuar. Presim që të qëndrojnë një ose dy ditë që të mund t’i transferojmë më pas në Shkup”, tha Osmani.

Ai është në Sofje pas fatkeqësisë tragjike që ndodhi mbrëmë së bashku me kryeministrin Zoran Zaev dhe ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Related posts

Ngordhje masive e guaskave në bregun e liqenit të Dibrës

D V

Vijon mësimi me prani fizike, shkollat respektojnë protokollet

Lea Muslija

Në muajin maj Maqedoninë më shumë e vizituan turistët nga Serbia dhe Kosova

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More