Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani: Propozimi francez nuk është definitiv

Shkup, 25 Qershor – Ministri i Punëve të Jashtme, Osmani në TV21 tha se “propozimi francez” nuk është definitiv, por duhet parë pikë për pikë çfarë është bërë dhe çfarë duhet të bëhet.

“Ky propozim që ka dërguar Franca nuk është definitiv. Prandaj duhet të shohim me palën bullgare çfarë kemi bërë dhe çfarë duhet të bëjmë. Por kjo varet shumë nga pala bullgare, sepse nëse Republika e Bullgarisë u bën bisht punëve, atëherë nuk kemi për të gjetur zgjidhje. Por unë mendoj se mund të arrijmë në një zgjidhje për të dyja palët”- tha Osmani.

Related posts

Spasovski dhe Kovaçevski do të marrin apanazh prej 2.500 eurove në muaj gjatë gjithë vitit

D V

Ali Ahmeti: Bujar Osmani është kandidati i BDI-së për president të Maqedonisë së Veriut

D V

Bytyqi – Smith: Mbretëria e Bashkuar dhe Maqedonia e Veriut kanë marrëdhënie të shkëlqyera ekonomike dhe potencial të madh për zhvillim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy