Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani përkujton Srebrenicën: Duke e mbrojtur të vërtetën, krijojmë një të sotme të drejtë (VIDEO)

Shkup, 11 korrik – Me anë të një video paraqitje në rrjetet sociale, kryediplomati i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka kujtuar aktin makabër në Srebrenicë.

 

“Duke nderuar mijëra viktimat e pafajshme, e duke mbrojtur kështu të vërtetën, ne krijojmë një të sotme të drejtë dhe i japim shans të ardhmes. Në këtë ditë kujtojmë Srebrenicën, që kurrë mos të përsëritet më”, ka shkruar Osmani.

https://www.facebook.com/watch/?v=1494336380958700

Related posts

Bekimi për Çairin e ri i ikë çdo debati të ri, qytetarët presin përballje mes kandidatëve

Z H

Mickoski: Shkupin e presin kohëra më të mira, e ardhmja e re është ëndrra jonë

Redaksia

BE-ja me ndihmë për më të goditurit nga zjarret në Maqedoninë e Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More