Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani për aksidentin në Kroaci: Lajm tragjik e i rëndë për vendin tonë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka reaguar pas aksidentit tragjik që ndodhi sot në Kroaci, ku nga rrokullisja e autobusit të linjës Frankfurt-Prishtinë deri tani raportohet për 10 të vdekur.

 

Osmani ka thënë se ky është lajm tragjik e i rëndë sot për vendin tonë.

“Nga kontakti me Ambasadën e Kosovës në Zagreb dhe me autoritetet kroate, jam njoftuar se nga një aksident komunikacioni që ndodhi në Slavonski Brod të Kroacisë, kanë humbur jetën tragjikisht dhjetë udhëtarë e shumë të tjerë janë lënduar. Me zemër e me shpirt sot jemi me familjet që humbën më të dashurit në këtë tragjedi. Dhimbja është e papërshkrueshme e humbja shumë e madhe. Ngushëllime të sinqerta për të gjithë!”, ka shkruar Osmani në Facebook.

https://www.facebook.com/VjosaOsmaniMP/posts/362209765263569

Related posts

SHBA-ja kërkon përfundimin e mandatit të UNMIK-ut

D V

Kurti dhe i ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA-së biseduan për arritjen e marrëveshjes me Serbinë

D V

Krasniqi: Masat mund të lirohen vetëm nëse bie numri i rasteve me COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More