Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani “ngjyros” MPJ-në me ngjyrat e flamurit amerikan

Shkup, 13 shtator – Sot Maqedonia e Veriut ka ndriçuar muret e MPJ-s me ngjyrat e flamurit amerikan për të shënuar 26 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve bilaterale me partnerin strategjik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Advertisements

Osmani që nga ardhja në pozitën e të parit të diplomacisë, vazhdimisht ka bërë me dije se renditet në vijën amerikane sa i përket diplomacisë botërore, për çka shpesh është përplasur me diplomacinë ruse.

“Sot shënojmë 26 vjetorin vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Maqedonisë së Veriut dhe SHBA-së.
🇲🇰🤝🇺🇸

👉 Me këtë rast e ekspozuam Deklaratën për Partneritet Strategjik së bashku me flamujt e dy vendeve dhe e ndriçuam ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme me ngjyrat e flamurit amerikan.

👉 Ne e vlerësojmë lartë mbështetjen e vazhdueshme të Shteteve të Bashkuara në arritjen e qëllimeve tona strategjike dhe mbetemi të përkushtuar në forcimin e partneritetit strategjik dhe avancimin e marrëdhënieve bilaterale, si dhe bashkëpunimin mes dy vendeve.”- ka shkruar në fb Osmani.

Related posts

Në vendkalimet kufitare nuk ka vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi

Xh M

Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni

D V

AFP: Dorëheqja e Zaevit sjellë pasiguri të re në skenën politike në Ballkan

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More