Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani në Vatikan në shënimin qendror të jubileut pesë vjet kanonizim të Nënës Terezë

Shkup, 6 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot niset për vizitë në Vatikan, me rastin e shënimit qendror të jubileut pesë vjet kanonizim të Nënës Terezë, që për herë të parë mbahet në organizim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Selisë së Shenjtë, kumtoi MPJ.

Në suaza të shënimit, Osmani do ta hapë ekspozitën “Nënë Tereza – nga një vajzë nga Shkupi në Shenjtore”, në prani të sekretarit të Vatikanit për marrëdhënie me shtetet, monsinjor Pol Riçard Galater, pas çka vijon edhe pritja në prani të mysafirëve dhe përfaqësuesve të lartë të Romës dhe Vatikanit.

Related posts

Mbi 50 qytetarë me fraktura nga ngricat në Tetovë

D V

Dhjetë kandidatë për prokurorë në Prokurorinë për krim të organizuar

Z.H

Pendarovski: Të përqendrohemi në zhvillimin e aftësive të personave me Sindom Daun

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More