Agjencia Zhurnal.mk.

Osmani: Do ta forcojmë sundimin e ligjit dhe fuqizojmë rolin e gruas

Nisi Samiti për Demokraci

 

Presidentja, Vjosa Osmani, në kuadër të fjalimit të saj në Samitin për Demokraci, prezantoi tri zotime të shtetit të Kosovës për të forcuar demokracinë. Osmani tha se Kosova do të forcojë sundimin e ligjit përmes Strategjisë Kombëtare dhe vetingut, do të forcojë rolin e gruas në shoqëri dhe do të themelohet një Këshill Presidencial për Demokraci. Në hapje të këtij samiti, presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, tha se ripërtëritja e demokracisë kërkon “përpjekje të vazhdueshme”

Related posts

Debat i ashpër për Serbinë në Parlamentin Evropian, eurodeputeti francez thotë se Serbia e ka humbur Kosovën

D V

Ky është profili i Dafina Gexha-Bunjakut, u.d e ministres së Shëndetësisë

D V

Anulohen zgjedhjet në Han të Elezit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More