Agjencia Zhurnal.mk.

Osimhen në radarin e United

Sulmuesi i Napoli, Victor Osimhen dëshira e Manchester United.

Sipas raportimeve në Angli, United është në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ardhshëm dhe listën e kryeson Victor Osimhen.

 

Sulmuesi i Napolit po kalon në një sezon të mrekullueshëm me skuadrën e tij, duke qenë një nga golashënuesit më të mirë në Evropë.

Kjo ka bërë që ekipet e mëdha evropiane të shkojnë pas tij.

‘Napolitanët’ nuk duan ta shesin lojtarin, por mbetet të shihet nëse do arrijnë të bindin nigerianin.

Related posts

“Nga ferri në parajsë”, Pep Guardiola nuk i ndali lotët në fitimin e titullit kampion në Ligën Premier

D V

Golden State Warriors, kampionët e rinj në NBA – mposhtin Bostonin edhe në ndeshjen e gjashtë finale

Lea Muslija

Atalanta dëshiron 60 milionë euro për Romeron

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More