Agjencia Zhurnal.mk.

Organizuan bixhoz, shoqërohen në polici dy persona nga Drenasi

Dy persona janë shoqëruar në stacionin policor në Drenas, pasi që të njëjtit dyshohet se kanë kryer veprën penale “Organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm”.

 

Njëri nga të dyshuarit e ka pranuar se i ka shërbyer klientët me lojëra online përmes telefonit të tij.

Nga të dyshuarit për procedura të mëtutjeshme hetimore janë sekuestruar dy telefona.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori shtetit i cili ka udhëzuar që pas intervistimit të dyshuarit të lirohen në procedurë të rregullt.

Related posts

Babë e djalë rrahën mes vete në Prizren

D V

Policia godet fajdexhinjtë: Tetë të arrestuar në Pejë, Gjakovë dhe Prizren – u konfiskohen mbi 100 mijë euro dhe tri vetura (Pamje nga operacioni)

D V

Arrestohet një person i kërkuar me urdhërarrest ndërkombëtar

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More