Agjencia Zhurnal.mk.

Orari për pesë xhirot e radhës në Superligë, ja kur zhvillohet derbi Gjilani – Drita

Superliga e Kosovës në futboll aktualisht është në pushim dyjavorë për arsyeje se termini është i rezervuar për ndeshjet e Përfaqësuesve.

Deri më tani kanë kaluar trembëdhjetë xhiro dhe se lufta për kreun e tabelës po bëhet shumë interesant, shkruan Sheshi.info.

‘Sheshi’ ka siguruar orarin për pesë xhirot e fundit të stinorit vjeshtor.

Derbi më i madh kosovar mes Gjilanit dhe Dritës pritet të zhvillohet në mesjavën e 24 nëntorit.

Kujtojmë që me 1 dhjetor do luhen edhe ndeshjen në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll.

Java e 14-të

E premte, 19.11.2021

Prishtina – Dukagjini 13:00

E shtunë, 20.11.2021

Ulpiana – Gjilani 13:00

Feronikeli – Malisheva 13:00

Drita – Drenica 13:00

E diel, 21.11.2021

Llapi – Ballkani 13:30

Java e 15-të:

E martë, 23.11.2021

Prishtina – Feronikeli 13:00

Dukagjini – Ulpiana 13:00

E mërkurë, 24.11.2021

Gjilani – Drita 13:00

Drenica – Llapi 13:00

Ballkani – Malisheva 13:00

Java e 16-të:

E shtunë, 27.11.2021

Drita – Dukagjini 13:00

Ulpiana – Prishtina 13:00

E diel, 28.11.2021

Llapi – Gjilani 13:30

Feronikeli – Ballkani 13:00

Malisheva – Drenica 13:00

Java e 17-të

E shtunë, 04.12.2021

Drenica – Ballkani 13:00

Gjilani – Malisheva 13:00

E diel, 05.12.2021

Prishtina – Drita 13:30

Dukagjini – Llapi 13:00

Ulpiana – Feronikeli 13:00

Java e 18-të:

E shtunë, 11.12.201

Llapi – Prishtina 13:00

Feronikeli – Drenica 13:00

Drita – Ulpiana 13:00

E diel, 12.12.2021

Ballkani – Gjilani 13:30

Malisheva – Dukagjini 13:00

Related posts

Spasovski: Dinamika e aktiviteteve policore jep rezultate në zvogëlimin e numrit të aksidenteve

Z.H

Moti sot është me diell dhe i ngrohtë

Redaksia

Debat publik i KSHPK: “Integriteti në arsimin e lartë – Nxitje e luftës kundër korupsionit”

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More