Agjencia Zhurnal.mk.

Operacioni i laboratorit të drogës në Fier, dalin pamjet me dron ku u kapën 430 kg kokainë

Janë publikuar pamjet e operacionit anti-drogë  në Fier, i zhvilluar nga Policia e Shtetit nën drejtimin e SPAK, ku u kapën 430 kg kokainë.

 

Policia ka publikuar pamje të kapura me dron, ku forca të shumta policie futen në banesë dhe në pjesën e pasme të saj gjejnë plehun kimik, aty ku ishte fshehur sasia e konsiderueshme e kokainës.

SPAK tregoi se porosia ishte bërë që në maj të 2022 dhe në plehun organik u gjendën plot 430 kg kokainë, vlera e të cilave kapte shifrën e 40 mln eurove.

Prokuroria tha sot se plehu organik u porosit nga Shqipëria dhe do të transportohej me anije nga Kolumbia përmes Portit të Pireut të Greqisë dhe porositësi ishte shqiptar. Deri më tani janë 10 të arrestuar, ndërsa autoritetet po punojnë me partnerët e huaj për bashkëpunëtorët e tjerë jashtë territorit të Shqipërisë.

Related posts

Seanca e 3-të plenare/ Balla: Seanca nis edhe pa Ramën! S’marr përsipër të edukoj askënd!

D V

Ulen ndjeshëm temperaturat në Shqipëri, probleme me lëvizjen në rrugë

N E

Afera e impianteve të plehrave në Shqipëri, Tabaku: SPAK duhet t’i hetoj të tre çështjet si një të vetme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More