Agjencia Zhurnal.mk.

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është duke zhvilluar kontrollore në pesë lokacione në tri komunat në veri të vendit dhe ky operacion lidhet me sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit.

Në njoftimin për media thuhet se këto urdhër kontrolle po zbatohen në koordinim me EULEX-in dhe KFOR-in.

Lexoni të plotë njoftimin:

Sot, më datën 29.09.2023 Policia e Kosovës është duke zbatuar urdhëresën e gjykatës kompetente për kontrolle, në pesë lokacione në tri komunat në veri të Kosovës. Këto operacione janë duke u zhvilluar lidhur me ngjarjet e fundit të ndodhura në fshatin Banjskë.

Operacioni policor është duke vazhduar nga njësitet relevante të Policisë së Kosovës, me prezencën në vend ngjarje të Prokurorit (të PSRK-së).

Me këtë rast Policia e Kosovës njofton qytetarët se nuk kanë nevojë për ndonjë shqetësim.

Këto urdhër kontrolle, janë duke u zbatuar në koordinim me EULEX dhe KFOR. 

Informacion zyrtarPrishtinë, 29 shtator 2023Sot, me datën 29.09.2023 Policia e Kosovës është duke zbatuar urdhëresën…

Posted by Kosovo Police on Thursday, September 28, 2023

Related posts

Çitaku: Fadil Vata pati guxim ta ëndërroj lirinë dhe e pati forcën e mendjes që të punojë deri në vetëmohim për të

D V

Opozita lëshon seancën për shkak të qasjes së mazhorancës karshi raportit të DASh-it

D V

Fillon takimi trepalësh në Bruksel për dinarin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky