Agjencia Zhurnal.mk.

‘Open Balkan’ mbahet sot në Beograd, kryeministri Rama i bashkohet konferencës online

Sot do të zhvillohet konferenca e radhës ‘Ballkani i Hapur”. Mbledhja pritet të mbahet në parlamentin Serb Beograd, ku do të marrin pjesë edhe i dërguari i BE-së  Miroslav Lajçak.

 

Ndërkohë kryeministri Edi Rama, i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Gabriel Escobar dhe zv.kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikola Dimitrov do t’i bashkohen konferencës online.

Liderët e Ballkanit janë shprehur se kjo nismë synon stabilitetin, bashkëpunimin dhe prosperitetin në rajon.

Related posts

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

D V

Tërmet i fortë në Shqipëri

D V

Gjykata Kushtetuese zhvilloi seancën për ligjshmërin e zgjedhjet lokale të vitit 2019

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More