Agjencia Zhurnal.mk.

Opeli më i vogël po vjen, në shitje nga viti i ardhshëm

Opel Rocks është në ‘derë’ dhe është i parezistueshëm.

 

Automjeti miniaturë i qytetit do të jetë Opeli i ri më i vogël, më i vogël se gjithçka që Opel ka ofruar deri më tani.

Duke vepruar kështu, harroni modelet Karl dhe Adam sepse kjo është diçka krejtësisht e ndryshme.

Nëse ju duket e njohur, mbani mend se Opel është pjesë e Grupit PSA, teknologjinë e të cilit përdor.

Vetura elektrike ka vetëm një motor elektrik 8 kuaj fuqi, dhe në një konfigurim standard ofron një rreze prej 75 km.

Ajo i përket linjës së sapokrijuar të automjeteve SUM ose më të gjatë.

Praktikisht, është një katërkëndësh që peshon vetëm 425 kg me një bateri 5.5 kWh të mjaftueshme për aktivitetet e përditshme në qytet.

Dhe pastaj për karikimin i cili zgjat rreth 3.5 orë në një prizë standarde në shtëpi.

Edhe te kjo veturë dera hapet në drejtim të kundërt dhe Opeli i vetëm 2.41 m i gjatë mund të transportojë deri në dy persona.

Janë planifikuar konfigurime të ndryshme, dhe lajmi i mirë është se mund të drejtohet nga 15-vjeçarët në Evropë.

Mos prisni mrekulli sepse shpejtësia është e kufizuar në 45 km/orë.

Shitjet fillojnë këtë vjeshtë dhe pjesa tjetër e rrugëve evropiane duhet të presin atë vitin e ardhshëm.

Tre nivele të pajisjeve do të ofrohen, dhe çmimi përfundimtar nuk dihet ende. 

Related posts

GTO Engineering ofron një kopje të Ferrari 250 GT California Spyder

D V

Ferrari “fluturon” nga rruga, një ditë pas blerjes nga pronari – pamje që tregojnë se sa të rrezikshme janë manovrimet gjatë vozitjes

D V

Kthimi legjendar i Four: Renault prezanton konceptin Air4

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More