Agjencia Zhurnal.mk.

Onlajn promovim i kanaleve të vendosura të reja për informim të Fondacionit Metamorfozis

Shkup, 21 tetor – Fondacioni Metamorfozis sot do t’i promovojë kanalet e reja të vendosura për informim. Ngjarja është quajtur “Si deri në bashkëpunim më të afërt mes institucioneve dhe gazetarëve në luftën kundër dezinformatave?, ndërsa do të mbahet onlajn në platformën Zum.

 

Në ngjarjen do të mbajnë fjalim kryetari i Shoqatës së gazetarëve të Maqedonisë së Veriut, Mlladen Çadikovski, kryetarja e Këshillit drejtues të Këshillit për etikë të mediumeve të Maqedonisë së Veriut, Katerina Sinadinovska, koordinatori i Qeverisë për komunikime strategjike dhe për zbatimin e strategjisë së komunikimeve, Marjan Zabërçanec dhe drejtori ekzekutiv i Fondacioit Metamorfozis, Bardhyl Jashari.

Ngjarja organizohet si pjesë e projekteve “Përgjigje e shpejtë e dezinformatave” dhe”Kontroll i fakteve për përparimin e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së”.

Related posts

Shkupi dhe Kumanova me më shumë raste aktive me coronavirus

D V

Bilall Kasami pohon se ka shumicë në Këshill, seanca konstituive të enjten

Z H

MPB-ja bullgare i dorëzon notë proteste shefit të ambasadës maqedonase në Sofje

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More