Agjencia Zhurnal.mk.

Onishchenko: Procedurën e nënshtetësisë e kam kryer ligjërisht

Shkup, 15 Nëntor – Politikani ukrainas Oleksandr Onishchenko, i cili para disa muajsh ka marrë nënshtetësinë maqedonase, në një intervistë për “Slloboden Peçat” thotë se të gjithë procedurën për dhënien e shtetësisë e ka kryer ligjërisht.

 

“Së pari dua të them se para Maqedonisë, Gjermania më ka dhënë të gjitha dokumentet dhe jetoj në Gjermani. Në Maqedoni jam regjistruar në shtëpinë e një basketbollisti dhe e njoh shumë mirë. Dhe shtetësinë e nxora për dy vjet. Kam kaluar shumë kohë në Shkup dhe i kam kryer të gjithë procedurën legalisht”, thotë Onishchenko.

Related posts

Bullgaria i dhuron Maqedonisë 50 mijë vaksina “Pfizer”

Redaksia

Zaev nesër në Tiranë do të marrë pjesë në takim me Merkle me liderët e Ballkanit Perëndimor

D V

410 raste të reja me Covid

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More