Agjencia Zhurnal.mk.

Oferta të shumta për futbollistin që shkëlqeu me Malishevën

Armend Abazi ishte njëri ndër futbollistët kryesor të skuadrës së Malishevës në edicionin e kaluar.

Abazi kishte paraqitje fantastike me këtë skuadër, duke arritur edhe inkuadrimin në Superligën e Kosovës në futboll.

Ai për gjashtë muaj sa ishte pjesë e këtij klubi, shënoi 7 gola dhe 5 asistime.

Tashmë ai është një futbollist i lirë pasi që kontrata me Malishevën ka skaduar, por duket që interesimi i skuadrave është i lartë për të.

GazetaBlic Sport mëson se deri më tash janë tri skuadra që kanë dërguar ofertë në drejtim të tij, por ai është ende në pritje të një vendimi përfundimtar për klubin e ri.

Related posts

Shqipëria para ratifikimit të marrëveshjes dhe kthimin e 20 ikonave në Maqedoninë e Veriut

Z.H

Drita merr tri pikë në Skenderaj, Ulpiana e shokon Gjilanin

Redaksia

Osmani tregon prioritetet në kryesimin me OSBE-në: Konflikti në Ukrainë dhe zvogëlimi i pasojave nga kriza

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More