Agjencia Zhurnal.mk.

Ofendoi gjyqtarin, Nderim Nexhipi dënohet me dy ndeshje

Drejtori sportiv i Ballkanif, Nderim Nexhipi, kishte përfunduar me inicim disiplinor pas sjelleve në ndeshje me Drenicën.

Ai ka ofenduar gjyqtarin Genc Nuza, për çka kishte përfunduar i përjashtuar me karton të kuq.

Nexhipi tani është dënuar me dy ndeshje.

“Zyrtari i FC ”Ballkani”, Nderim Nexhipi me nr ID.024473M84. Në minutën 8-të, fyen gjyqtarin kryesor të ndeshjes, për çka ishte ndëshkuar me karton të kuq direkt. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor të ndeshjes Drenica –Ballkani. Bazuar në nenin 40 paragrafi 1 pika D të Rregullores disiplinore; Dënohet me mos ushtrim të detyrës për 2 (dy) ndeshje sipas radhës organizuar nga FFK”, shkruhet në njoftimin e FFK-së. /Gazeta Olle/

Related posts

Stërvitje në “Stenkovec” prej sonte deri më 8 maj

Xh M

Scholz: BE-ja duhet të fillojë bisedimet me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Xh M

Kryeprokurori Joveski do të marrë pjesë në konferencën në Bullgari

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More