Agjencia Zhurnal.mk.

Oda ekonomike do të mbajë konferencë shtypi rreth Ligjit për ndryshimin e Ligjit për tarifë doganore

Shkup, 17 dhjetor – Oda ekonomike e Maqedonisë së Veriut, Ministria e Financave dhe Drejtoria doganore sot do të mbajnë konferencë të përbashkët për shtyp me temë “Ligji për ndryshimin e Ligjit për tarifë doganore dhe Marrëveshja mes OEMP dhe Drejtorisë doganore për edukimin e operatorëve ekonomikë në fushën e punës doganore.

 

Në konferencë për shtyp është paralajmëruar prania e Branko Azeskit, kryetar i Odës ekonomike të Maqedonisë së Veriore, Fatmir Besimi, ministër i Financave. Sllavica Kutirov, drejtori i Drejtorisë doganore dhe Antoni Peshev, drejtor ekzekutiv i Odës ekonomike të Maqedonisë së Veriore.

Related posts

Pendarovski: Ende jemi të robëruar në të kaluarën

D V

Angellovska-Bezhoska para studentëve të Fakultetit Ekonomik: Digjitalizimi e formon të ardhmen e vendeve të punës

D V

Frosina Remenski kandidon për kryetare të LSDM-së

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More