Agjencia Zhurnal.mk.

OBSH: Mbi 4 milion viktima nga Kovid-19 në të gjithë botën, kujdes variantin “Delta

Mbi 4 milionë persona kanë vdekur nga COVID-19. Shifrat janë bërë publike nga Organizata Botërore e Shëndetësisë .

 

Por numri i viktimave po sipas organizates eshte me i madh se te dhenat zyrtare.

Shumë shtete janë duke raportuar për informacione shqetësuese. Varianti Delta i koronavirusit vazhdon të përhapet në mënyrë të frikshme duke shtyrë disa vende në Azi që të rikthejnë masat kufizuese. Ndërsa vendet e pasura po shkojnë drejt normalitetit.

“Bota është në një pikë të rrezikshme në këtë pandemi”, ka thënë shefi i OBSH-së,.

Japonia pritet të nisë zbatimin e masave të reja kundër koronavirusit, duke përfshirë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në Tokio, vetëm disa javë para nisjes së Lojërave Olimpike Verore.

Organizatorët do të takohen më 8 dhe 9 Korrik për të shqyrtuar mundësinë e ndalimit të spektatorëve në këto Lojëra, pasi ka shqetësime se numri i madh i atletëve dhe turmat, mund të rrisin shkallën e infektimit.

Spektatorëve të huaj, u është ndaluar të marrin pjesë në këtë organizim.

Klan News

Related posts

Një nxënës u plagos nga të shtënat me armë në një shkollë në Karolinë të Veriut

D V

Shefi i OBSH-së thotë se pandemia është larg përfundimit

D V

Kryediplomati kinez thirrje për thellimin e bashkëpunimit “Një brez, një rrugë”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More